Sabtu, 13 Julai 2024
06 Muharram 1446
  • English (United Kingdom)
biruhijauemasmerah

SENARAI KETUA PENGARAH PERKHIDMATAN AWAM MALAYSIA

Dari tahun 1934, JPA (dan jabatan asalnya) telah diterajui oleh 25 orang Ketua Pengarah seperti dipaparkan di bawah:

1.Sir John Huggins

1934 - 1943

2.A.J. Gracie

1.7.1954 - 7.9.1957

3.H.G.Turner

8.9.1957 - 1.7.1959

4.Tan Sri Ahmad Bin Haji Husin

5.10.1959 - 1.3.1963

5.Tunku Tan Sri Mohamed B. Tunku Besar Burhanuddin

2.3.1963 - 6.11.1967

6.Tan Sri Abdul Kadir Bin Shamsuddin

7.11.1967 - 31.10.1969

7.Tan Sri Syed Zahiruddin Bin Syed Hassan

1.11.1969 - 29.6.1972

8.Tan Sri Datuk Abdullah Bin Ayub

1.7.1972 - 31.7.1974

9.Tan Sri Datuk Abdullah Bin Mohd. Salleh

1.8.1974 - 30.9.1976

10.Tan Sri Datuk Abdul Aziz Bin Zakaria

1.10.1976 - 17.6.1978

11.Tan Sri Hashim Bin Aman

18.6.1978 - 30.11.1980

12.Tan Sri Osman S.Cassim

1.12.1980 - 31.7.1985

13.Tan Sri Rozhan Bin Kuntom

1.8.1985 - 26.1.1987

14.Tan Sri Dato Alwi Bin Jantan

26.1.1987 - 15.4.1990

15.Tan Sri Dato Mahmud Bin Taib

16.4.1990 - Dis 1995

16.Tan Sri Dr. Mazlan Bin Ahmad

14.12.1995 - 14.12.1998

17.Tan Sri Dato Samsudin Bin Osman

15.12.1998 - 31.1.2001

18.Tan Sri Jamaluddin Bin Haji Ahmad Damanhuri

2001 - 2005

19.Tan Sri Ismail Bin Adam

2005 - 30.6.2010

20.Tan Sri Abu Bakar Bin Haji Abdullah

1.7.2010 - 1.7.2012

21.Tan Sri Mohamad Zabidi Zainal

15.3.2013 - 31.12.2016

22.Tan Sri Zainal Rahim Seman

16.1.2017 - 31.05.2018

23.Tan Sri Borhan bin Dolah

13.7.2018 - 9.9.2019

24.Tan Sri Mohd Khairul Adib Abd Rahman

1.10.2019 - 15.1.2022.

25.Dato' Sri Mohd Shafiq Bin Abdullah

10.2.2022 - 12.12.2022

26.Dato' Seri Dr. Zulkapli Bin Mohamed

27.2.2023 - 8.1.2024

27.Dato' Sri Wan Ahmad Dahlan bin Haji Abdul Aziz

9.1.2024 sehingga kini